| odwiedzin:

Kronika wydarzeń przedszkolnych


Wrzesień

1 września 2017 r.
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Do grupy Kaczuszek dołączyły nowe dzieci. Przed nami kolejny rok wspaniałej zabawy i nauki. "Bo przedszkole uczy bawi nas, bo w przedszkolu miło płynie czas ..."

12 września 2017 r.
Wizyta Ekobusa. Ekobus jest mobilnym eko-centrum szeroko pojętej ekologii. Dzięki wizycie w naszym przedszkolu dzieci dowiedzieliśmy się dlaczego i jak segregować śmieci. Zobaczyły także makietę spalarni odpadów oraz rower wytwarzający prąd.

14 września 2017 r.
Zabawa Animacyjna z Teatrem MAGMOWCY. Lubimy się wesoło bawić! Razem z animatorami dzieci bawiły się i tańczyły przy skocznych rytmach muzyki. "Wyczarowały" również wesołego ZIEMNIACZANEGO LUDKA.

26 września 2017 r.
Przedszkolne spotkanie z okazji pożegnania lata "Lato odeszło - Jesień zawitała"
Pożegnaliśmy lato wspominając jego najciekawsze atrakcje i zabawy. Dzieci z poszczególnych grup przygotowały wiersze o porach roku, wykonały również wiele interesujących zadań np. przyporządkowały rekwizyty do odpowiedniej pory roku, rysowały tekst piosenki. Z wielkim zapałem uczestniczyły w zabawach z elementem współzawodnictwa takich jak zbieranie ziemniaków do wiaderek czy rzuty orzeszkami do dziupli wiewiórki.

Październik

12 październik 2017 r.
Dzień Edukacji
W podziękowaniu za opiekę, wspólną naukę i zabawę dzieci 5 i 6 letnie zaprosiły wszystkich pracowników przedszkola na Uroczysty Poranek. Przy dźwiękach piosenek, tańcach i wierszach zaproszeni goście miło spędzili swoje tegoroczne święto.

Listopad

7 listopada 2017 r.
Pasowanie na Przedszkolaka
Po dwumiesięcznym okresie adaptacji w przedszkolu dzieci z oddziału "Kaczuszki" zaprosiły Rodziców na swój pierwszy występ. Maluchy zaprezentowały piosenki, wiersze i tańce. W czasie uroczystości dzieci zaprosiły gości do "Jesiennego walczyka”- wspólnej zabawy oraz wykonały zadania sprawnościowe wymyślone przez Panią Krysię. Jak tradycja każe dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, po czym zostały pasowane różdżką, otrzymały pamiątkowy dyplom i rożek obfitości. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

10 listopada 2017 r.
Poranek z okazji Dnia Niepodległości
W uroczystym spotkaniu z okazji Dnia Niepodległości wzięły udział dzieci 5 i 6 letnie. Poranek rozpoczęły polonezem dzieci z grupy" Pantery", następnie uczestnicy spotkania obejrzeli film "Polak mały" przybliżający symbole narodowe naszego kraju. Prowadzące uroczystość Panie: Marzena i Iwona przygotowały również dla dzieci różne zadania dające dzieciom możliwość wykazania się wiedzą o Polsce. Każda z grup zaprezentowała także wykonane wcześniej prace plastyczne nawiązujące tematyką do obchodzonego święta. Dzieci zaśpiewały również Hymn Polski.

Muzyka etniczna
Po raz kolejny odwiedził nasze przedszkole pan Arek Timm, który zabrał przedszkolaki w magiczny świat muzyki etnicznej tym razem - Tureckiej. Dzieci poznały bardzo ciekawe instrumenty jak np. darabuki, dąbki i przeróżne bębny. Każde takie spotkanie z muzyką to przede wszystkim dla dzieci możliwość zagrania na tych instrumentach, dodatkową atrakcją są elementy strojów ludowych na przykład przepiękne czapki tureckie.

24 listopada 2017 r.
Dzień Pluszowego Misia
Ponieważ Misie są ulubionymi przytulankami dzieci, w przededniu ich święta - Światowego Dnia Pluszowego Misia 3 i 4 latki zaprosiły swoje misie do zabawy. Panie prowadzące uroczystość przygotowały dla uczestników zagadki o Misiach - bohaterach bajek, zadania oraz zabawy ze śpiewem. Dzieci obejrzały też bajkę o misiu - Kubusiu Puchatku.

29 listopada 2017 r.
XI Międzyprzedszkolny Turniej Przyrodniczy
XI Międzyprzedszkolny Turniej Przyrodniczy odbył się pod hasłem: ,,Jestem przyjacielem przyrody’’. W turnieju udział wzięły 3 osobowe zespoły dzieci 6 – letnich z 7 toruńskich przedszkoli. Celem turnieju było promowanie zachowań proekologicznych wśród najmłodszych. Podczas turnieju reprezentacje poszczególnych przedszkoli rozwiązywały min. zagadki dotykowe, układały puzzle. Nie zabrakło także konkurencji sprawnościowych, dzieci wykonały także owada lub zwierzę z surowców wtórnych. Na zakończenie turnieju na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Uczestnicy otrzymali dyplomy, encyklopedie przyrodnicze, słodycze, zieloną roślinkę a także indywidualne nagrody rzeczowe.

Grudzień

4 grudnia 2017 r.
Impreza dla dzieci niepełnosprawnych
"Na mojej drodze, w każdej chwili mogę Was spotkać moi mili. I chociaż różni nas tak wiele, zostanę waszym przyjacielem" słowami wiersza J. Lisowskiej pt. “Spotkanie przyjaciół” rozpoczęło się tegoroczne spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Panie prowadzące spotkanie rozpoczęły od przypomnienia prawidłowych postaw, zachowań w kontaktach z rówieśnikami i osobami niepełnosprawnymi. Dalsza cześć spotkania upłynęła na wspólnych wesołych zabawach. Spotkanie zakończyło się wykonaniem prac plastycznych przez dzieci - ozdabianiem sylwetek choinek, bombek, dzwonków i udekorowaniem choinki wykonanymi ozdobami.

6 grudnia 2017 r.
Mikołajki
W tym dniu każdy czeka na upominek od Świętego Mikołaja. Nasi przedszkolacy aby, go otrzymać musieli się trochę postarać. Na zorganizowanym z tej okazji spotkaniu dzieci musiały rozwiązać zagadki, wykonać zadania sprawnościowe nawiązujące do postaci Mikołaja. Czas upłynął również na wesołych zabawach ze śpiewem. Zgodnie z obietnicą po powrocie do sal, niespodzianki czekały na wszystkie dzieci.

15 grudnia 2017 r.
Warsztaty Piernikarskie
Zapach pierników rozchodzący się po przedszkolu to znak, że święta tuż , tuż. W tym roku dzieci piekły pierniki pod okiem pracowników Biura przewodnickiego  "Piernikowa Chatka". Prowadzący warsztaty w pięknych historycznych strojach najpierw przybliżyli dzieciom historię wypieku toruńskich pierników. Jednak największą przyjemnością dla dzieci było samodzielne wyrabianie ciasta, formowanie i wypiek pierników. Tego dnia było jak znanej dzieciom piosence "... Kto w Toruniu mieszka wesoło się śmieje, je toruński piernik dobrze mu się dzieje."

18 grudnia 2017 r.
Wigilia w przedszkolu
Zanim wszyscy zasiądą do wigilijnego stołu w rodzinnym domu, dzieci kultywują bożonarodzeniowe zwyczaje w przedszkolu. Odświętnie ubrani przedszkolacy spotykają się przy wspólnym stole śpiewają kolędy i zjadają postne potrawy. Ten dzień jest również okazją do obdarowania dzieci prezentami od Gwiazdora.

Spotkania Bożonarodzeniowe
W okresie przedświątecznym każda grupa wiekowa zaprosiła do przedszkola swoich Rodziców. Na spotkaniach dzieci prezentowały programy artystyczne nawiązujące tematyką to Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie nie zabrakło dzielenia się opłatkiem i wspólnego kolędowania. Dzieci 6 letnie przedstawiły swoim rodzicom Jasełka.

Styczeń

18 stycznia 2018 r.
Bal Karnawałowy
Tego dnia przedszkolacy zamienili się w ulubione bajkowe postacie. Ich stroje były bardzo ciekawe i kolorowe. Wodzirejem tegorocznego BALU KARNAWAŁOWEGO była Pszczółka Strzałka. Ta zabawna postać porwała do tańca wszystkich przedszkolaków przy rytmach znanych i lubianych piosenek. Dzieci brały dział w wielu zabawach i zadaniach mających na celu odnalezienie zagubionego Minionka.

Dzień Babci i Dziadka
Jak co roku pod koniec stycznia Babcie i Dziadkowie gościli w naszym przedszkolu. Każda grupa przygotowała interesujący program artystyczny. W zależności od możliwości wiekowych dzieci goście oglądali pokazy tańca, wysłuchali wierszy, inscenizacji, piosenek. Dzieci grały również na instrumentach. Stałym punktem programu były też wspólne zabawy i słodki poczęstunek. Dziadkowie zostali również obdarowani upominkami wykonanymi przez dzieci.


Prowadzenie strony przy współpracy z p. Dorotą Stadnik - Burakowską

www.000webhost.com